kawa ziarnista Dallmayr Prodomo 500g

Dallmayr Prodomo 500g

Cena: 25,99 zł

Marka: Kawa Dallmayr

Skład: 100% arabika

Stopień palenia: niski

Zawartość kofeiny: niska

Jeśli wymagasz od kawy czegoś więcej, niż samego pobudzenia, doskonałym wyborem będzie Dallmayr Prodomo. Ten najwyższej klasy produkt zachwyci każdego, nawet najbardziej wybrednego kawosza. Zawiera w sobie 100% starannie wyselekcjonowanych ziaren typu Arabica pochodzących z południowych prowincji Etiopii, pierwotnej ojczyzny kawy.

Przez fakt, że w procesie produkcji ziarna Dallmayr Prodomo były palone w średnim stopniu, smak wywaru odznacza się lekką, prawie niezauważalną kwaskowatością i łagodną goryczką. Rodzaj ziaren sprawia, że po spróbowaniu w ustach pozostaje wyjątkowy, czekoladowy posmak. Jednak, co najważniejsze, kawa ta charakteryzuje się niezwykle przyjemnym i wyrazistym aromatem, który w połączeniu z doskonałym smakiem daje niesamowite połączenie gwarantujące doznania smakowe najwyższego stopnia. Nie można zapominać o aspekcie użytkowym kawy Dallmayr Prodomo. Według konsumentów jest to kawa, która bardzo szybko i skutecznie pobudza. Do tego przez fakt, że nie podrażnia żołądka, idealnie nadaje się dla nieco wrażliwszych osób.

Jak przygotować kawę Dallmayr Prodomo?

Produkt ten szczególnie nadaje się do klasycznego przygotowania w ekspresie przelewowym, ale nic nie stoi na przeszkodzie, by równie skuteczny napój przygotować przy użyciu filtra ręcznego. Jednak w przypadku tej drugiej opcji warto pamiętać, by woda miała temperaturę w okolicach 92º – 95º, czyli mniej, niż wynosi temperatura wrzenia. Warto zastosować się do tego zalecenia, ponieważ w innym razie na początku wyczuwalna będzie znacznie większa goryczka.

W kawie Dallmayr Prodomo najbardziej zaskakujący jest proces produkcji, w którym starannie selekcjonowane są jeszcze czerwone ziarna samej arabiki z dzikich krzaków kawowca. Przy tym nie jest ona gorzka w smaku, dlatego zalecana jest jako espresso.