Kawa ziarnista Izzo


kawa ziarnista Izzo Gold Arabica 1kg

Izzo Gold Arabica 1kg

100% arabika / średni stopień palenia / średnia zawartość kofeiny

Zobacz produkt
kawa ziarnista Izzo Silver Neapolitano 1kg

Izzo Silver Neapolitano 1kg

92% arabika, 8% robusta / wysoki stopień palenia / wysoka zawartość kofeiny

Zobacz produkt

Dla kogo kawa ziarnista Izzo?

Poszukujesz kawy z charakterem? Jeżeli lubisz mocną, intensywną w smaku kawę, idealną propozycją dla Ciebie może być ziarnista kawa Izzo. Ta wyjątkowa kawa pochodząca z Włoch z pewnością przypadnie do gustu nawet najbardziej wybrednym koneserom tego trunku.

Historia marki Izzo - czemu zawdzięcza swój sukces?

We Włoszech istnieje wiele znakomitych palarni kawy, które eksportują swoje produkty na cały świat. Wśród nich bez wątpienia wyróżnia się palarnia Izzo Caffe. Znajduje się ona w południowej części Włoch, w prowincji Kampania, w niewielkiej miejscowości Boscoreale.

Palarnia Izzo Caffe została założona w 1979 roku przez Włocha Vincenzzo Izzo. Początkowo był to jedynie niewielki zakład produkcyjny działający głównie z myślą o rynku lokalnym. Pasja właściciela, duch przedsiębiorczości oraz ogromne zaangażowanie pracowników sprawiły jednak, że firma bardzo szybko rozwinęła się. Dzisiaj stanowi jedną z najpopularniejszych włoskich marek kawy i jest eksportowana do wielu krajów na całym świecie.

Kawa Izzo - kawa o wyjątkowo bogatym, mocnym aromacie

Kawa Izzo to kawa, która powstaje w bardzo specyficznym procesie produkcji. Jej ziarna są palone o wiele dłużej, niż ma to zwykle miejsce: przez aż osiemnaście minut w bardzo wysokiej temperaturze. Ta metoda palenia ziaren sprawia, że kawa Izzo ma bardzo bogaty, intensywny aromat. Jednocześnie pozbawiona jest ona nadmiaru kwasowości czy goryczki. To sprawia, że kawa Izzo doskonale nadaje się przede wszystkim do przyrządzania espresso.

Kawa Izzo dostępna jest w trzech wersjach: Izzo Gold Arabica, Izzo Silver Neapolitano oraz Izzo Gamaica. Kawy Izzo zapakowane są w praktyczne puszki, które zapewniają dużą świeżość ziaren. Puszka kawy Izzo doskonale nadaje się na prezent dla każdego miłośnika kawy. Ziarna kawy pięknie się prezentują, a po otwarciu puszki w powietrzu unosi się miły zapach.