Kawa ziarnista Vergnano

kawa ziarnista Caffe Vergnano Gran Aroma 1kg

Caffe Vergnano Gran Aroma 1kg

70% arabika, 30% robusta / wysoki stopień palenia / średnia zawartość kofeiny

Zobacz produkt
kawa ziarnista Caffe Vergnano Antica Bottega 1kg

Caffe Vergnano Antica Bottega 1kg

100% arabika / średni stopień palenia / niska zawartość kofeiny

Zobacz produkt
kawa ziarnista Caffe Vergnano Espresso 1kg

Caffe Vergnano Espresso 1kg

85% arabika, 15% robusta / wysoki stopień palenia / średnia zawartość kofeiny

Zobacz produkt

Dla kogo kawa ziarnista Vergnano?

Jeżeli poszukujesz wysokiej jakości kawy ziarnistej, interesującą propozycję dla Ciebie może stanowić kawa Vergnano. Jest ona uważana za jedną z najlepszych kaw na świecie. To kawa o intensywnym smaku i aromacie, która z pewnością przypadnie do gustu nawet najbardziej wybrednym amatorom tego trunku.

Vergnano - kawowe początki

Kawa Vergnano produkowana jest we włoskiej palarni z długą tradycją. Powstała ona w 1882 roku, założona przez Włocha, Domenico Vergnano. Początkowo palarnia funkcjonowała jedynie jako część niewielkiego sklepu spożywczego w miejscowości Chieri. Szybko jednak okazało się, że kawa to prawdziwe powołanie rodziny Vergnano i firma rozwijała się właśnie w tym kierunku. Otworzono palarnie w Chieri, Alba i Turynie. Prawdziwym przełomem był jednak rok 1930, kiedy rodzina Vergnano zdecydowała się na ryzykowny zakup plantacji kawy w Kenii.

Vergnano - aromatyczna kawa ziarnista

Dziś firma Vergnano z powodzeniem eksportuje swoje kawy do ponad sześćdziesięciu krajów na świecie. Jej produkty stały się synonimem dobrej jakości. Możemy zakupić mieszanki ziaren arabiki i innych gatunków kaw. Kawa Vergnano jest produkowana w oparciu o najnowsze technologie w fabryce o powierzchni 13500 metrów kwadratowych. Ziarna, zanim trafią do spalenia, podlegają szczegółowej kontroli i selekcji. To pozwala na uzyskanie wyjątkowego, bogatego smaku i aromatu. Jednocześnie kawa Vergnano pozbawiona jest zbyt mocnej goryczki czy kwasowości.

Kawa ziarnista doskonale nadaje się do przyrządzania zarówno w ekspresach kolbowych, jak i automatycznych. Znakomicie nadaje się do przyrządzenia klasycznego włoskiego espresso. Nie będzie również problemu z wykorzystaniem kawy ziarnistej Vergnano do przygotowania cappuccino czy latte. Którąkolwiek z wersji wybierzesz, możesz mieć pewność, że będziesz cieszyć się smakiem doskonałego napoju.