kawa ziarnista Illy Espresso Medium Roast Grani 250g

Illy Espresso Medium Roast Grani 250g

Cena: 31,89 zł

Marka: Kawa Illy

Skład: 100% arabika

Stopień palenia: średni

Zawartość kofeiny: średnia

Gdy szukasz kawy oferującej mieszankę ziaren najwyższej klasy, które po przygotowaniu dadzą wywar o aromacie i smaku, jakiego jeszcze nigdy nie doznałeś, powinieneś zdecydować się na Illy Espresso Grani. Włoska firma Illy, już od przeszło trzech pokoleń sprawuje pieczę nad wypalaniem najlepszej kawy na świecie. Pierwsza i w dalszym ciągu działająca palarnia po dziś dzień znajduje się we włoskim Trieście, miasteczku, do którego przypłynęły pierwsze ziarna kawowca. To tam pierwsi europejczycy mogli posmakować tego wyjątkowego napoju.

Illy Espresso Medium Roast Grani złożona jest z dziewięciu rodzajów ziaren typu Arabica, które w większości pochodzą z najlepszych brazylijskich plantacji. Tę mieszankę wzmacniają ziarna z Afryki i Ameryki Centralnej, które w efekcie dają to, z czego ta kawa jest najbardziej znana – wyjątkową nutkę słodyczy, której nie znajdzie się nigdzie indziej. Średnie palenie wyzwala odrobinę goryczki, niemalże pozbawia kawę kwaskowatości i pozostawia umiarkowaną ilość kofeiny. Zrównoważony smak i niezwykły, unikalny aromat w połączeniu z pozostałymi właściwościami daje produkt, który warto smakować rano, jak i wieczorem, kiedy tylko ma się ochotę.

Jak przygotować kawę Illy Espresso Medium Roast Grani?

Jak sama nazwa wskazuje, z Illy Espresso Grani wychodzi najlepsze espresso, ale żeby w pełni poznać jej możliwości warto również spróbować jej w wersji latte i cappuccino. Najlepiej nadaje się do zaparzania w ekspresie kolbowym i automatycznym, lecz po odpowiednim zmieleniu całkiem nieźle nadaje się do przyrządzenia w kawiarce. Kawa ta zaskakuje nietypowym lekko słodkawym posmakiem, wyczuwalnym podczas zaparzania w ekspresach i kafetierkach. Puszka kawy ziarnistej idealna w wersji na prezent nie tylko dla wytrawnych kawoszów.